E- Çayırova

Dünya'da 13 Ülke, Türkiye'de 42 İl Bizi Takip Ediyor.Sesimiz Her Yerde.Her Zaman 1 Numarayız Teşekkürler...


  bülent arınç

  Paylaş
  sertac51
  sertac51
  Profesyonel Üye
  Profesyonel Üye

  Mesaj Sayısı : 490
  Kayıt tarihi : 02/05/07
  Points : 21422
  Reputation : 2

  Genel bülent arınç

  Mesaj tarafından sertac51 Bir Çarş. 9 Mayıs 2007 - 13:07

  Bülent Arınç (d. 1948), Türkiye Büyük Millet Meclisi başkanı ve AK Parti Manisa milletvekilidir.


  Eğitimi [değiştir]Bülent Arınç 1948 yılında Bursa'da doğdu.(Aslen Tuncelilidir) Manisa Lisesi'ni bitirdi. 1970 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Manisa'da uzun süre serbest avukatlık yaptı. Üniversite yıllarından itibaren siyasete ilgi duydu. Siyasete Gençlik Kolları Başkanlığı ve İl Başkanlığı görevlerinde bulunarak girdi. Orta derecede İngilizce konuşabilen Arınç, evli ve iki çocuk babasıdır.


  Siyasi çalışmaları [değiştir]Bülent Arınç 24 Aralık 1995'te yapılan Milletvekili Genel Seçimleri'nde Refah Partisi'nden Manisa Milletvekili seçilerek ilk defa parlamentoya girdi. Aynı partide MKYK üyeliğinde bulundu. Bu dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Adalet Komisyonu ve Türkiye-AB Karma Komisyonu'nda çalıştı. 3 Kasım 2002 tarihinde yapılan Milletvekili Erken Genel Seçimlerinde üçüncü kez Manisa Milletvekili olarak Parlamentoya girdi.

  Bülent Arınç Türkiye'nin çeşitli il ve ilçelerinde konferanslar verdi. Panel ve sempozyumlarda konuşmalar yaptı. Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde, ABD'de ve Avustralya'da konferanslar verdi.

  19 Kasım 2002 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına seçildi. Meclis Başkanlığını hâlen yürütmeye devam etmektedir. Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi cumhurbaşkanlığı için adı geçen Arınç 24 Nisan 2007 günü aday olmayacağını söylemiştir.


  Menemen Olayı [değiştir]Kubilay Olayı (Menemen Olayları) sırasında Kubilay'ın başını kesen grubun lideri Derviş Mehmet'in, Bülent Arınç'ın dedesi olduğu iddia edilmektedir. [1]. Fakat TBMM Başkanlığı bu iddiaları reddetmiştir [2].  <object><param></param><param></param></object>

   Forum Saati Çarş. 23 Ocak 2019 - 15:44