E- Çayırova

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
E- Çayırova

Dünya'da 13 Ülke, Türkiye'de 42 İl Bizi Takip Ediyor.Sesimiz Her Yerde.Her Zaman 1 Numarayız Teşekkürler...

yanar döner yanar donerlikle ilgili bir tanımı yapma amacı gutmuyorum. entarinin kendisi yanar doner..ama illa ki tanım gerekiyorsa gobegi ata ata uludag limonata demek istiyorum ki bu noktadan itibaren cidden sıkıldıgımı anlayabilirsiniz..

cayırovalı
    cayırovalı
    Yetkili
    Yetkili

Erkek
    Doğum tarihi : 07/02/87

yanar döner  yanar donerlikle ilgili bir tanımı yapma amacı gutmuyorum. entarinin kendisi yanar doner..ama illa ki tanım gerekiyorsa gobegi ata ata uludag limonata demek istiyorum ki bu noktadan itibaren cidden sıkıldıgımı anlayabilirsiniz.. Empty yanar döner yanar donerlikle ilgili bir tanımı yapma amacı gutmuyorum. entarinin kendisi yanar doner..ama illa ki tanım gerekiyorsa gobegi ata ata uludag limonata demek istiyorum ki bu noktadan itibaren cidden sıkıldıgımı anlayabilirsiniz..

Mesaj tarafından cayırovalı Ptsi 20 Tem. 2009 - 22:08

yanar donerlikle ilgili bir tanımı yapma amacı gutmuyorum. entarinin kendisi yanar doner..ama illa ki tanım gerekiyorsa gobegi ata ata uludag limonata demek istiyorum ki bu noktadan itibaren cidden sıkıldıgımı anlayabilirsiniz..

hayat bir agac olsa hangi mevsimde doker en cok yapraklarını?
    yapraklar parca parca umut olsa agacın yapraksız kalması icin daha ne kadar beklemeli?
    yapraksız agaclar hep cirkin gorunmustur gozume..
    hayat ki umuttan gecer umut giderse ne kalır hayatta?
    bingo. bir seycik kalmaz.
    umudumuzu yitirdigimiz icin soyledigimiz yalanlar, umudu kaybetmemek adına soyledigimiz yalanlar..
    ne cok yalan soyluyoruz. tamamiyle kendime durusttum, tamamiyle cevreme durustum dediginiz zamanlarda dahi kendi kendini kandırmısken yakalayabiliyorsun kendini. ne olur su yazdıklarım yanlıs anlasılmasın. ama illa anlasılacak, cunku kasmadan, sakınmadan, bombalar altında kalmıs korkak bir cocuk gibi urkek bakıslarla bir adım dahi ilerlemeyip yerinde mıhlanmadan, kelimeleri ve olası kesisimlerini ve yanlıs cagrısımlarını -daha dogrusu hayatımda benle olmayan cagrısımlarını- hesaba katmadan yazıyorum. oh be.. guzelmis. ozlemisim dunyanın kirli algılarının uzagında kendimle kalmayı..
    aynalara bakmıyorum bir suredir. gordugum hicbir surattan memnun olmuyorum. yansımadan memnun kalsam da o kadar kısa suruyor ki joker gibi gulen dudaklarımla icim acıyor.. yoruluyorum.. belki de hayatta en iyi bildigim sey bu. yorulmak, bıkmak, sıkılmak, afakandecilerin basması...
    elimde bir sihirli degnegim olsa.. hayata daha ukala yaklasacagım ipler kendi elimde olsa dunyayı gupguzel bir yer yapardım. kotucul her seyi tamamen yok etmezdim cennette cok sıra beklememek icin ama o kadar torpulerdim ki varlıgını yoklugunu pek anlamazdınız.. insana en cok gulmek yakısır.. ademoglunun (((((...YASAK KELİME GİRDİNİZ...)))))) sık gulumsemesini saglayacak bir sistem kurardım. insanlar birbirlerine alacak verecek kazık mazık hesabı yapmak icin degil huzur vermek icin giderlerdi..
    yasamı karanlık cepheden gormek kendisine yapılmıs koskoca bir haksızlık..
    hem hastalıklı bu dusunce..
    dunyanın o kadar ısıklı bir yuzu var ki sırf havalar guzel diye gulumsetebiliyor misal...
    sonra.. sonra.. iyiligin iyiligi agırladıgı, gune pozitif baslayınca birbirinden guzel tesaduflerin seni buldugu bir yasam da var.. bak unutmamısım.. halbuki cok zaman onceydi.. yaklasık altı sene geride kaldı tum bu yasam sistemi.. bana ugramıyor bir suredir.. ama bak gordun mu hala hatırlıyorum.. hem de hayal meyal degil bariz bir sekilde hatırlıyorum..
    ey zaman begendigini nasıl gecen senelere inat saklıyorsun..
    hafızaya duacıyım...
    ey yerkure senin butun arka bahcelerini gordum ben demenin otesine gecmem mumkunse yasadıklarımdan, gorduklerimden, tanık olduklarımdan degil; dunde bir yerlerdeki o saflıgın egemen oldugu, karsına kotulugu degil iyiligi cıkartan bir yasamın da seneler evvelinde varlıgını bilmemden. bilmemden diyorum, kasten yapıyorum cunku dogru ve yararlı bilgi guc. gucun oldugu yerde kontrol vardır. kontrolun oldugu yerde hayat tamamiyle senindir. alırsın onu begendigin, diledigin gibi harcar elalemin kuklası ya da masası olmazsın.
    yanlıs ve yaralı bilgilere gelince.. kimse bana sordu mu gercegi mi tercih edersin diye?
    halbuki ben hep gercegi sevdim. gercegi kendi yolumda guzellestirmeyi, hayallerle cogaltıp daha yasamalık yapmayı o kadar iyi bilirdim ki..
    kimseye mi sorulmuyor kim olmak istedigi..
    kimsenin mi hakkı yok diledigi hayata gitmeye..
    akılsız aklın cezasını senelerin ceker.
    hep bare diyesim geliyor..
    bare yarınım farklı olsun diyesim geliyor.
    bare ders almıs olsam aynı yanlıslara bulasmasam diyesim geliyor.
    oysa akıllanmıyorum. bir gun kanatlarım cıkmayacak cunku melek olmaktan bir hayli uzagım ama bir gun dostu dusmanı hakkaniyetli bir sekilde ayırmayı basarmak isterdim.
    o gunu asla goremeyecegim.
    keske en azından dostlar beni bulsun diye dua edebilsem...
    halbuki tanrının oyununda degiliz.
    yoksa bu derece adaletsiz olmazdı zaten.

hamis: bu entari soylediklerini her zamanki gibi yiyecektir.
    enstantane · #1406208 · 15 Temmuz 2009 10:56:19 ~ 15 Temmuz 2009 11:13:37
    7. yaprak dönerin ab ye uyum tasarısındaki cafcaflı adı .
    cranberries · #1391036 · 25 Eylül 2008 23:35:20
    6. izmir bornovada bir dönerci.
    count · #1391019 · 25 Eylül 2008 17:02:51
    5. yanardöner : tdk'ya göre;

1) kıpırdadıkça çeşitli renklerde parlayan (kumaş, deri vb.), janjan, şanjan,
    2) daldan dala atlanan, konudan konuya geçilen,
    3) çabuk fikir ve yön değiştiren (kimse)

anlamlarına gelen sıfat.
    cornetto · #1173986 · 08 Ağustos 2006 11:36:25
    4. (bkz: yanar doner meyve tabagı)
    (bkz: flambe)
    mufettis · #940934 · 01 Ekim 2005 00:51:08
    3. böyle ateşli, kımıl kımıl olan. bu türde salata, pasta olur; bir yerde oturup yemek yemek yetmezse ya da kesmezse, yan masaya gönderilebilir.
    crusher · #587062 · 23 Ocak 2005 12:18:08
    2. burning turning
    rv · #317974 · 28 Haziran 2004 21:50:58
    1. iki renkten olusan, isikla birlikte goze farkli renkte gozuken kumas. boyle alacali bulacali.*

Similar topics

-

Forum Saati Salı 19 Mart 2024 - 5:13