E- Çayırova

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
E- Çayırova

Dünya'da 13 Ülke, Türkiye'de 42 İl Bizi Takip Ediyor.Sesimiz Her Yerde.Her Zaman 1 Numarayız Teşekkürler...

Rant O Kadar Büyük Ki, Futbolun Her Adımında Ergenekon Var" Diyen Efsane Oyunculardan Rıdvan Dilmen, Geri Adım Atmadı, Sözünün Arkasında Durdu.

cayırovalı
    cayırovalı
    Yetkili
    Yetkili

Erkek
    Doğum tarihi : 07/02/87
    120110

Rant O Kadar Büyük Ki, Futbolun Her Adımında Ergenekon Var" Diyen Efsane Oyunculardan Rıdvan Dilmen, Geri Adım Atmadı, Sözünün Arkasında Durdu. Empty Rant O Kadar Büyük Ki, Futbolun Her Adımında Ergenekon Var" Diyen Efsane Oyunculardan Rıdvan Dilmen, Geri Adım Atmadı, Sözünün Arkasında Durdu.

Mesaj tarafından cayırovalı

"Rant o kadar büyük ki, futbolun her adımında Ergenekon var" diyen efsane oyunculardan Rıdvan Dilmen, geri adım atmadı, sözünün arkasında durdu. Türk futbolunda bazı kararların perde arkasında alındığını düşündüğü için bu sözleri sarf ettiğini söyleyen Rıdvan Dilmen, Futbol Federasyonu başkanlığı ve teknik adam seçiminde de kararların böyle alındığını belirtti.
    Teknik Direktör Ersun Yanal'ın Futbol Federasyonu bünyesinde altyapılardan sorumlu olarak tekrar işbaşı yapacağını hatırlatan Dilmen, "Ben, Ersun Yanal neden geliyor diye sormam, neden gönderildi diye sorarım. Gönderildiğinde de aynı yönetim vardı. Federasyon Başkanımız Mahmut Özgener, Levent Kızıl yöneticiydi. Karanlık, belli olmayan bir gücün futbolu yönettiğini düşünüyorum. Ersun Yanal neden gönderildi veya neden getirildi. Bunun cevabını verirlerse bu karanlık tablo kalkar." diye konuştu.

İzmir Gücü Spor Vakfı'nın (İZVAK) düzenlediği ayın başarılıları yarışmasının jüri toplantısına konuk olan Rıdvan Dilmen, A Milli Futbol Takımı'nın başına iki yıllığına yabancı bir teknik direktör getirilmesinden yana olduğunu ifade etti. "Gönlüm Fatih Hoca'nın devam etmesinden yanaydı. Projeleri vardı. Biz de başarı Avrupa ya da dünya şampiyonasına gitmekle ölçülüyor. Ancak bugünkü şartlarda en azından bir dönem için yabancı bir teknik direktör olmalı diye düşünüyorum." diyen Dilmen, Fatih Terim'in Piontek'ten Mustafa Denizli'nin de Derwall'den çok şey öğrendiğini düşünmediğine dikkat çekti. Şu anda milli takıma yerli teknik adam gelme şansının kalmadığına dikkat çeken Dilmen, "Kim gelirse gelsin yıpranır. Terim ayrıldıktan kısa süre sonra teknik direktör bulunmalıydı, geç kalındı. En az 1-2 yıl yabancı teknik adam olmalı." şeklinde konuştu.

Dünya futbolunda çok iniş çıkışların olduğuna dikkat çeken Dilmen, Türkiye'nin Avrupa ya da dünya şampiyonasına çok (((((...YASAK KELİME GİRDİNİZ...)))))) katılamadığını vurguladı. Dilmen, şöyle konuştu;

"Katıldığımız zaman da iz bırakıyoruz. Yarı final oynuyoruz, dünya üçüncüsü oluyoruz. Bu tartışılması gereken bir konu. Altyapı çok önemli. 15-16 yaş çocuklarda antrenman ve metot çalışmalarında gerideyiz. Benim çalıştığım dönemde Fenerbahçe'ye gelip de savunmada pozisyon almasını bilmeyen oyuncular vardı. Futbolu kurtaracak şey altyapıdır; altyapı, ısrar ve sabır."

İZMİR TAKIMLARI BİRLEŞMESİN AYRI AYRI REKABET SÜRSÜN

Toplantıya konuk olan Karşıyaka Spor Kulübü'nün ve Yaşar Holding'in Onursal Başkanı Selçuk Yaşar, İzmir'deki kulüplerin birleştirilmesi fikrine ilişkin, "Ayrı ayrı, tatlı rekabet sürsün." dedi.

İzmir Gücü Spor Vakfı'nın (İZVAK) düzenlediği yarışmada, Aralık ayının en başarılı takımı Bucaspor oldu. Aralık ayının başarılılarını belirlemek üzere toplanan jüri, Bucaspor'u 27 oyla ayın takımı seçti. Bucaspor'un teknik direktörü Özcan Kızıltan da 26 oyla ayın teknik direktörü oldu.

En başarılı futbolcular ise 13'er oy alan Bucasporlu Yunus Altun ile Göztepeli Ferhat Çulcuoğlu oldu. Ayrıca Kasım ayının en başarılı takımı Karşıyaka, en başarılı teknik direktörü Altay çalıştırıcısı Fuat Yaman ile en başarılı futbolcusu Altay'dan Burak Çalık ödüllerini aldı.

(CİHAN)
    Bu yazıyı burda paylaş : reddit

Yorum yok.

Similar topics

-

Forum Saati Cuma 19 Nis. 2024 - 14:08