E- Çayırova

Dünya'da 13 Ülke, Türkiye'de 42 İl Bizi Takip Ediyor.Sesimiz Her Yerde.Her Zaman 1 Numarayız Teşekkürler...


  YÖS (Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı)

  Paylaş
  sertac51
  sertac51
  Profesyonel Üye
  Profesyonel Üye

  Mesaj Sayısı : 490
  Kayıt tarihi : 02/05/07
  Points : 21422
  Reputation : 2

  Genel YÖS (Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı)

  Mesaj tarafından sertac51 Bir Çarş. 4 Tem. 2007 - 20:01

  YÖS (Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı), Türkiye'deki üniversitelerde öğrenim görmek isteyenler için ÖSYM tarafından düzenlenen bir Üniversite giriş sınavıdır. YÖS`de 80 soru sorulmaktadır ve sorular Matematik, IQ ve Geometriden oluşmaktadır. Sınavda 4 yanlış bir doğruyu götürmektedir ve sınav çoktan seçmeli test şeklinde yapılmaktadır.


  Başvurma koşulları [değiştir]Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavına başvuranların, yabancı uyruklu (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti uyruklu olanlarla, uyruğundan biri Türkiye Cumhuriyeti veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşlığı olan çift uyruklular hariç) ve Türk liselerine denk bir okulun son sınıfında olmaları ya da böyle bir okuldan mezun olmuş bulunmaları gerekir.


  Sınav merkezleri [değiştir]YÖS, geçen yıl Türkiye'de Ankara'da, Türkiye dışında da Tiran (Arnavutluk), Bakü (Azerbaycan), Dakka (Bangladeş), Almatı (Kazakistan), Bişkek (Kırgızistan), Beyrut (Lübnan), Üsküp (Makedonya), Kuala Lumpur (Malezya), Kahire (Mısır), Ulanbator (Moğolistan), Taşkent (Özbekistan), İslamabad (Pakistan), Kazan (Rusya Federasyonu), Şam (Suriye), Amman (Ürdün)'de yapılmıştır.

  YÖS HAZIRLIK VE YÖS HAZIRLIK KITAPLARI
  Almanya 'da Gymnasium, Gesamtschule, Hauptschule, Realschule, Berufsschule,Höhere Handelschule ve Açıköğretim Lisesi veya bulunduğu ülkede lise dengi bir okul bitirmiş olanlar YÖS veya YÇS sınavına hazırlanmak [1] ve hazırlık kitabı edinmek amacıyla Global Academia`dan yardım alabilirler.

  Kaynak: Global Academia http://www.globalacademia.com

   Forum Saati Çarş. 23 Ocak 2019 - 16:17