E- Çayırova

Dünya'da 13 Ülke, Türkiye'de 42 İl Bizi Takip Ediyor.Sesimiz Her Yerde.Her Zaman 1 Numarayız Teşekkürler...


  bosch

  Paylaş
  sertac51
  sertac51
  Profesyonel Üye
  Profesyonel Üye

  Mesaj Sayısı : 490
  Kayıt tarihi : 02/05/07
  Points : 21422
  Reputation : 2

  Genel bosch

  Mesaj tarafından sertac51 Bir Çarş. 2 Mayıs 2007 - 19:44

  Şirket, ilk olarak 1886 yılında Robert Bosch (1861-1942) tarafından “Hassas Mekanik ve Elektroteknik Atölyesi” adı ile kurulmuştur. Kuruluşundan sadece birkaç yıl sonra Londra ve Paris’te ilk satış büroları açılmıştır. Günümüzde Bosch Grup bünyesinde, 230’ u Almanya’ nın dışında yer alan 270 bağlı şirket bulunmaktadır. Ülke temsilcilikleri ve bağlantılı şirketleri ile Bosch, 50’ dan fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Şirket, ürünlerini 200’ü Almanya dışında olmak üzere dünya çapında yaklaşık 260 merkezde üretmektedir.

  Bosch, teknolojideki lider konumunu korumak ve büyümeye devam etmek amacıyla araştırma ve geliştirme çalışmalarına her yıl ciddi yatırımlar yapmaktadır. Şirketin 2004 yılında ArGe amacı ile satışlarının yüzde 7,2’sine karşılık gelen 2,9 milyar Euro harcamıştır. Otomotiv teknolojileri, 2,4 milyar Euro’luk ArGe harcamasıyla, araştırma faaliyetlerinin en yoğun gerçekleştiği iş alanıdır. Dünyanın dört bir yanında 22.000’den fazla ArGe personeli bulunan şirket, teknolojik yetkinliğini patent başvurularında da göstermektedir: Bosch, yaklaşık 2.800 buluşuyla patent başvurularında Almanya’nın ikinci büyük kuruluşudur. Otomotiv teknolojisinde sahip olduğu patentlerinin sayısıyla da sektöründe lider konumdadır. En son olarak da Buderus ve Junckers'i almasıyla beraber Bosch GmbH kombi sektöründe de dünyanın en önemli devi olmuştur.

  Kar amacı gütmeyen bir vakıf olan Robert Bosch Stiftung GmbH, 1964 yılından beri şirketin çoğunluk hisselerini elinde bulundurmaktadır. Bu kurum, şirketin kurucusu Robert Bosch’un yardım ve sosyal girişim amaçlarını çağdaş bir biçimde sürdürmektedir.

  Vakıf tarafından desteklenen alanlar; toplum, bilim, sağlık ve insani yardım, uluslararası dostluk ve anlaşmanın ilerletilmesi, gençlik, eğitim ve sivil toplum faaliyetlerini içermektedir. Son yıllarda vakfın uluslararası faaliyetleri Fransa, ABD, Türkiye ile Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinde odaklanmış durumdadır. Günümüze kadar proje destekleri için 680 milyon Euro sağlanmıştır
  sertac51
  sertac51
  Profesyonel Üye
  Profesyonel Üye

  Mesaj Sayısı : 490
  Kayıt tarihi : 02/05/07
  Points : 21422
  Reputation : 2

  Genel turkıye de bosch

  Mesaj tarafından sertac51 Bir Çarş. 2 Mayıs 2007 - 19:45

  Türkiye'de 1910 yılında verdiği bir temsilcilikle faaliyetlerine başlayan Bosch Grubu,bugün 6 ayrı kuruluşu kapsamaktadır.

  İstanbul'da BSH Ev Aletleri beyaz eşya, Bosch-Rexroth ise fabrika otomasyonu ve mobil hidrolik konularında komponentler ve sistemler imal etmektedir. Buderus firması 2003 yılından itibaren Bosch Grubu içerisinde yer almaktadır.

  Bosch Isıtma Ürünleri Manisa'da doğalgaz ile çalışan kombi ve şofben üretmektedir.

  Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Bosch Fren Sistemleri San. ve Tic. A.Ş.'den oluşan otomotiv yan sanayii ise Bursa'da 3 farklı noktada yerleşik fabrikaları ile üretim yapmaktadır.

  Otomotiv odaklı faaliyet gösteren Bosch Sanayi ve Ticaret AŞ, 1971 yılından bu yana ürünlerini Türkiye'de pazarlamakta ve Bursa'da 2 fabrika ile hizmet vermektedir.

  Bunlardan birincisi Bursa Organize Sanayi Bölgesinde yer alan dizel sistemleri fabrikasıdır. Bu fabrikada enjektör, enjektör kütüğü kombinasyonu, 2001 yılında üretimine geçilen Common-Rail Sistemleri için enjektörler üretilmektedir. Yine aynı bölgedeki ikinci fabrika ise 2002 yılında üretimine geçilen Birim Enjektörleri ve 2006 yılında 3. nesil Common-Rail (piezo) Enjektörlerini üretim gamında bulundurmaktadır.

  Diğer bir fabrika ise Bursa Ovaakça mevkiinde kurulu olup, Bosch Fren Sistemleri San. ve Tic. A.Ş., hidrolik fren sistemleri için komponentler imal etmektedir. Bosch Rexroth, Bursa'da yeni fabrika inşası bitmiş olup , 2005 yılı sonlarında üretime geçmiştir.

  1988'den bu yana İstanbul'da faaliyet gösteren Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş.' nin satış ve pazarlama merkezi otomotiv yedek parça, test ve muayene cihazları, Blaupunkt araç multimedya sistemleri ve elektrikli el aletlerinin Türkiye ve Türki Cumhuriyetleri'ne dağıtımından sorumludur.

  "http://tr.wikipedia.org/wiki/Robert_Bosch_GmbH"'dan alındı

   Forum Saati Çarş. 23 Ocak 2019 - 16:24