E- Çayırova

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
E- Çayırova

Dünya'da 13 Ülke, Türkiye'de 42 İl Bizi Takip Ediyor.Sesimiz Her Yerde.Her Zaman 1 Numarayız Teşekkürler...

İŞSİZLİĞE ÇÖZÜMDE KOCAELİ MODEL OLDU Resul Kurt, Star Gazetesi’nde Büyükşehir Belediyesi’nin İşsizlere Meslek Edindirme Kursları”nı Türkiye’ye örnek gösterdi.

cayırovalı
    cayırovalı
    Yetkili
    Yetkili

Erkek
    Doğum tarihi : 07/02/87
    290409

İŞSİZLİĞE ÇÖZÜMDE KOCAELİ MODEL OLDU Resul Kurt, Star Gazetesi’nde Büyükşehir Belediyesi’nin İşsizlere Meslek Edindirme Kursları”nı Türkiye’ye örnek gösterdi. Empty İŞSİZLİĞE ÇÖZÜMDE KOCAELİ MODEL OLDU Resul Kurt, Star Gazetesi’nde Büyükşehir Belediyesi’nin İşsizlere Meslek Edindirme Kursları”nı Türkiye’ye örnek gösterdi.

Mesaj tarafından cayırovalı

Resul Kurt, Star Gazetesi’nde Büyükşehir Belediyesi’nin İşsizlere Meslek Edindirme Kursları”nı Türkiye’ye örnek gösterdi.
    İŞSİZLİĞE ÇÖZÜMDE KOCAELİ MODEL OLDU Resul Kurt, Star Gazetesi’nde Büyükşehir Belediyesi’nin İşsizlere Meslek Edindirme Kursları”nı Türkiye’ye örnek gösterdi. Dm7PXQv5MCrKyi1RMMp9BqiZ27624I

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İŞKUR ile birlikte hayata geçirilen“İşsizlere Meslek Edindirme Kursları” medyanın ilgisini çekmeye devam ediyor. Sosyal Güvenlik Uzmanı ve aynı zamanda Star Gazetesi yazarlarından olan Resul Kurt projeye dikkat çekti ve yazısında şunlara yer verdi:

İŞSİZLERİ MESLEK SAHİBİ YAPMA PROJESİ
    “Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın İŞKUR ile birlikte uygulamaya soktuğu ‘İşsizlere Meslek Edindirme Kursları’ndan bahsetmek istiyorum. Kocaeli, hem sanayinin kalbi hem de nitelikli personel ihtiyacı fazla olan bir kentimiz. Bu eksiği gören Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı İŞKUR ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliğine giderek ekonomik krizde hem nitelikli personel yetiştirmek ve hem de işsiz kalanları meslek sahibi yapmak için önemli bir proje başlattı”

AYDA 300 TL GELİR İMKANI
    “Kısa adı KO-MEK olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları 4 yıldır başarıyla ve her geçen gün büyüyen yapılanmasıyla devem ediyor. Kocaeli’nin dört bir tarafında 32 ayrı kurs merkezinde 73 ayrı branşta 103 bin kursiyere ücretsiz meslek ve sanat eğitimi vererek yaşamlarını daha güçlü ve donanımlı devam etmelerini sağlayan KO-MEK proje kapsamında kursa katılan herkese; ayda 300 TL gelir imkanı, eğitim süresince iş kazası ve meslek hastalığı sigortası, Kent Kart ile ücretsiz ulaşım ve ücretsiz yemek imkanı sağlıyor”

EN GÜZEL ÖRNEK
    “Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın İbrahim Karaosmanoğlu ve ekibi tarafından hazırlanıp uygulamaya konulan ‘Meslek Kurslarıyla İşsizlere Meslek Edindirme Modeli’ yerel yönetimlerin işsizlikle mücadele de ne kadar önemli bir görev üstlenebileceğine en güzel örnektir.
    İşsizlikle mücadelede Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin gösterdiği başarının, tüm yerel yönetimlere örnek olmasını diliyorum. Zira krizin atlatılmasında yerel yönetimlere de büyük görevler düşüyor.”

Bu yazıyı burda paylaş : reddit

Yorum yok.

Similar topics

-

Forum Saati Ptsi 20 Mayıs 2024 - 15:13