E- Çayırova

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
E- Çayırova

Dünya'da 13 Ülke, Türkiye'de 42 İl Bizi Takip Ediyor.Sesimiz Her Yerde.Her Zaman 1 Numarayız Teşekkürler...

Saçan, 'Türkiye'de Derin Devlet Olsaydı, Biz Burada Olmazdık. Derin Devlet Varsaydı da Benim Yanıma Uğramamıştır' Dedi.

cayırovalı
    cayırovalı
    Yetkili
    Yetkili

Erkek
    Doğum tarihi : 07/02/87
    120110

Saçan, 'Türkiye'de Derin Devlet Olsaydı, Biz Burada Olmazdık. Derin Devlet Varsaydı da Benim Yanıma Uğramamıştır' Dedi. Empty Saçan, 'Türkiye'de Derin Devlet Olsaydı, Biz Burada Olmazdık. Derin Devlet Varsaydı da Benim Yanıma Uğramamıştır' Dedi.

Mesaj tarafından cayırovalı

İkinci ''Ergenekon'' davasının tutuklu sanıklarından eski İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan, ''Türkiye'de derin devlet olsaydı ve biz onun üyesi olsaydık, biz burada olmazdık. Derin devlet var idiyse de benim yanıma uğramamıştır'' dedi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada çapraz sorgusuna devam edilen Saçan, üye hakim Hasan Hüseyin Özese'nin sorularını yanıtladı.

Özese'nin, Veli Küçük ve grubuyla ilgili yapılan proje çalışmasına ilişkin ''Ahmet İhtiyaroğlu'nun, dönemin DGM Başsavcısı Aykut Cengiz Engin'e şifahi olarak aktardığını söylüyorsunuz. Sonucu ne olmuş?'' sorusuna Saçan, ''Ahmet İhtiyaroğlu, 'Savcı Bey bana bağırdı çağırdı' dedi. 'Neden?' dedim. Savcı bey, 'Başımızı belaya mı sokacaksınız?' demiş'' yanıtını verdi.

Saçan, Özese'nin, ''Madem Savcı bey öyle demiş, 20 ay bu proje çalışması niye devam etti?'' sorusuna karşılık da ''Savcı bey, Tuncay Güney'in ifadeleriyle ilgili olarak 'bunların çoğu mücevvef iddialar' diyor. Tuncay Güney'in 101 sayfalık ifadesinde hiçbir somut şey yok. Başsavcı bey de haklı, biz de haklıyız'' diye konuştu.

Özese'nin, ''Türkiye'de sizce derin devlet var mı?'' sorusu üzerine Saçan, şunları kaydetti:

''Türkiye'de derin devlet olsaydı ve biz onun üyesi olsaydık, biz burada olmazdık. Hiçbir kamu görevlisi gelip benden gayri resmi bir şey istemedi. Benden çok zor bir şey istiyorsunuz. 9 sene önce yaptığım soruşturmalar burada bana soruluyor. Alnım açık bir şekilde Türk mahkemelerinde yargılanıyorum. Veli Küçük'ün ismini o dönemde insanlar ağzına almaya korkuyordu. Ben Küçük hakkında savcılıktan soruşturma açıyorum. Sonuna kadar uğraştım bu işle. Ben vicdanıma bu konuda tam not verdim. Derin devlet var idiyse de benim yanıma uğramamıştır. Muş'ta görev yaparken benim dönemimde bir tek faili meçhul cinayet işlenmemiştir. Çünkü faili meçhul cinayet işleyecek kişiler benim bölgemde dolaşamazdı.''

Özese'nin, ''(Jitemci Zahit Engin ile Veli Küçük beraber çalışıyor) demişsiniz, açıklar mısınız?'' sorusu üzerine Saçan, ''Zahit Engin'in Kelebek Operasyonu'nda adı geçti, Sedat Peker'in adamı olarak. Veli Küçük de Jitem'den geldiği için, ikisinin birlikte hareket ettiğini düşünüyorum demişimdir'' diye konuştu.

Mahkeme Heyeti Başkanı Şengün, gelen evrakları okuduktan sonra duruşmayı 14 Ocak Perşembeye erteledi. (Anadolu Ajansı)
    Bu yazıyı burda paylaş : reddit

Yorum yok.

Similar topics

-

Forum Saati Paz 19 Mayıs 2024 - 16:46